Geography (200 total)
Scaling
Raw |
50 | 49 | 48 | 47 | 46 | 45 | 44 | 43 | 42 | 41 | 40 |
Scaled |
50.00 | 49.00 | 48.00 | 47.00 | 46.00 | 45.00 | 44.00 | 43.00 | 42.00 | 41.00 | 40.00 |
50 (6 total)
- Grigg, Liam (Xavier College Kew)
- McDonough, Meghan (Ballarat and Clarendon College)
- O'Sullivan, Dominic (Xavier College Kew)
- Skidmore, Fiona (Genazzano F.C.J. College Kew)
- Taylor, Mitchell (Melbourne High School South Yarra)
- Zethoven, Roman (Trinity Grammar School Kew)
49 (3 total)
- Condliffe, Zoe (McKinnon Secondary College)
- Dimas, Benjamin (McKinnon Secondary College)
- McLean, Luke (Ballarat and Clarendon College)
48 (5 total)
- Agapitos, Sophia (McKinnon Secondary College)
- Davis, Max (Scotch College Hawthorn)
- Evett, Martin (Yarra Valley Grammar School Ringwood)
- Thomas, Ben (Xavier College Kew)
- Woodard, Scott (Scotch College Hawthorn)
47 (7 total)
- Brinkley, Nicholas (Melbourne High School South Yarra)
- Chawda, Nitesh (Camberwell Grammar School Canterbury)
- Dunkley, Anna (Hamilton and Alexandra College Hamilton)
- Freund, Natalie (Loreto Mandeville Hall Toorak)
- Lowe, Meagan (Korowa Anglican Girls' School Glen Iris)
- Middag, Rick (McKinnon Secondary College)
- Mullens, Chelsea (Girton Grammar School Bendigo)
46 (10 total)
- Brumley, Samuel (Gippsland Grammar Sale)
- Funchien, Ruttanunt (Brentwood Secondary College Glen Waverley)
- Hamill, Calder (Hamilton and Alexandra College Hamilton)
- Jenkins, Daniella (Shelford Girls' Grammar Caulfield)
- Lightfoot, Andrew (St Kevin's College Toorak)
- Miller, Nicholas (Aquinas College Ringwood)
- Neyland, Siobhan (University High School Parkville)
- Switkowski, Brent (Eltham College of Education Research)
- Vinci, Stefano (Xavier College Kew)
- Watson, Dean (Yarra Valley Grammar School Ringwood)
45 (13 total)
- Allan, Ashleigh (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Bailey, Georgia (Fintona Girls School Balwyn)
- Chandra, Samuel (Westbourne Grammar School Hoppers Crossing Campus)
- Condon, Benjamin (Xavier College Kew)
- Cullen, Matthew (Geelong Grammar School Corio)
- Elgin-Stuczynski, Iain (Trinity Grammar School Kew)
- Kozlowski, Helena (St Monica's College Epping)
- Marigliani, Michael (Xavier College Kew)
- McLellan, Sebastian (Melbourne High School South Yarra)
- Nash, Amelia (Ruyton Girls' School Kew)
- Pearce, Nicholas (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Shellie, Laura (Mentone Girls' Grammar School)
- Timmer-Arends, Freya (Loreto Mandeville Hall Toorak)
44 (19 total)
- Ayres, Christina (University High School Parkville)
- Beavis, Katherine (F.C.J. College Benalla)
- Browne, Thomas (Scotch College Hawthorn)
- Chew, Peter (Brighton Grammar School)
- Collins, David (Xavier College Kew)
- Crock, Hannah (Presbyterian Ladies' College Burwood)
- Crombie, Lauren (MacRobertson Girls High School Melbourne)
- Geschke, Andrew (McKinnon Secondary College)
- Godfree, Alice (Loreto Mandeville Hall Toorak)
- Hayes, Isabelle (Melbourne Girls Grammar South Yarra)
- Kerr, Dale (Girton Grammar School Bendigo)
- Mitton, Thomas (Girton Grammar School Bendigo)
- Morton, Christopher (Melbourne High School South Yarra)
- Oldland, Sam (Melbourne High School South Yarra)
- Raykovski, Jade (Loyola College Watsonia)
- Soars, Philip (Yarra Valley Grammar School Ringwood)
- Stephens, Jane (Hamilton and Alexandra College Hamilton)
- Sullivan, Farren (Wesley College Melbourne)
- Zhang, Vickie (MacRobertson Girls High School Melbourne)
43 (24 total)
- Bell, Matthew (Ruyton Girls' School Kew)
- Binnion, Stacey (McKinnon Secondary College)
- Condon, Jessica (Westbourne Grammar School Hoppers Crossing Campus)
- Cooper, Byron (Carey Baptist Grammar School Kew)
- Dimovski, Scott (Geelong College Newtown)
- Du Plessis, Hugh (Melbourne High School South Yarra)
- Green, Isabelle (Wesley College Melbourne)
- Harvey, Brant (Eltham College of Education Research)
- Hendrikse, Joshua (Yarra Valley Grammar School Ringwood)
- Huynh, Mervin (Melbourne Grammar School)
- Johnston, Gemma (St Joseph's College Mildura)
- Kortum, Stephanie (Caulfield Grammar School Campus St Kilda East)
- Laidlaw, Samuel (Hamilton and Alexandra College Hamilton)
- Lane, Lucina (Loreto Mandeville Hall Toorak)
- Little, Aaron (St Bede's College Mentone)
- McIntyre, Katherine (Fintona Girls School Balwyn)
- McKnight, Stuart (Scotch College Hawthorn)
- Molino, Natalie (Melbourne Girls Grammar South Yarra)
- Shue, Timothy (Camberwell Grammar School Canterbury)
- Timoshenko, Simon (Mentone Grammar School)
- Trigg, Rebecca (St Margaret's School Berwick)
- Tsolakkis, Matthew (McKinnon Secondary College)
- Washfold, Katie (McKinnon Secondary College)
- Woodward, Alana (Ballarat and Clarendon College)
42 (30 total)
- Brock, Michael (Loyola College Watsonia)
- Broeren, Lauren (St Paul's Anglican Grammar School Warragul)
- Burns, Jess (McKinnon Secondary College)
- Chalmers, Georgia (Ruyton Girls' School Kew)
- Craig, Katelyn (Geelong Grammar School Corio)
- Cussen, Jeremy (University High School Parkville)
- Dullard, Aidan (St Kevin's College Toorak)
- Geary, William (Mentone Grammar School)
- Gigi, Yael (Wesley College Melbourne)
- Haines, Stephen (Melbourne Grammar School)
- Hooke, Luke (Scotch College Hawthorn)
- Jonson, Eliza (Ruyton Girls' School Kew)
- Kinsella, Daniel (Gippsland Grammar Sale)
- Knight, Christine (F.C.J. College Benalla)
- Knol, Lucy (Flinders Christian Community College Tyabb)
- Koenig, Steven (Hamilton and Alexandra College Hamilton)
- Lane, Benjamin (Melbourne Grammar School)
- Lemke, Konrad (Camberwell Grammar School Canterbury)
- Linforth, Steven (Melbourne High School South Yarra)
- Maddison, Oliver (St Joseph's College Echuca)
- McKillop-Hopkins, Trent (The Knox School Wantirna South)
- Nathan, Daniel (University High School Parkville)
- Penn-Tonkin, Robert (Camberwell Grammar School Canterbury)
- Rog, Olivia (MacRobertson Girls High School Melbourne)
- Sahlstrom, Donald (Geelong College Newtown)
- Senior, Katharine (MacRobertson Girls High School Melbourne)
- Tansley, Fiona (Eltham College of Education Research)
- Warne, Nicholas (Ballarat and Clarendon College)
- Watkins, Amanda (McKinnon Secondary College)
- Wilson, Ruth (Mentone Girls' Grammar School)
41 (38 total)
- Beaton, Nicole (Catholic Ladies College Eltham)
- Blundy, Sarah (MacRobertson Girls High School Melbourne)
- Burns, Shane (Melbourne High School South Yarra)
- Cameron, Prudence (Westbourne Grammar School Hoppers Crossing Campus)
- Corcoran, Emma (Goulburn Valley Grammar School Shepparton)
- Davey, Sarah (St Paul's Anglican Grammar School Warragul)
- De Thomasis, David (Westbourne Grammar School Hoppers Crossing Campus)
- Dinh, David (Melbourne High School South Yarra)
- Duncan, Robert (Melbourne High School South Yarra)
- Elliott, Alexander (Xavier College Kew)
- Facey, Lachlan (Xavier College Kew)
- Fitzgerald, Alexandra (Loreto Mandeville Hall Toorak)
- Green, Matthew (Aquinas College Ringwood)
- Harrison, Emma (Tintern GGS Ringwood East)
- Haydar, Karl (Ruyton Girls' School Kew)
- Holland, Julian (Scotch College Hawthorn)
- Hull, Sarah (Luther College Croydon)
- Jacobs, Jessica (McKinnon Secondary College)
- Krantz, Hugh (Trinity Grammar School Kew)
- Langford, Jane (Catholic Ladies College Eltham)
- Mascetta, Felicity (Huntingtower School Mt Waverley)
- McMahon, Reuben (McKinnon Secondary College)
- McNaughton, Caitlyn (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Montgomery, Wesley (Girton Grammar School Bendigo)
- Morris, Ryan (McKinnon Secondary College)
- Murphy, Gabrielle (Genazzano F.C.J. College Kew)
- Page, Zachary (Mentone Grammar School)
- Parker, Jackson (Haileybury College Keysborough)
- Parsons, Keith (Eltham College of Education Research)
- Patterson, Jamie (F.C.J. College Benalla)
- Pollock, Katherine (Geelong Grammar School Corio)
- Poustie, Rachelle (Hamilton and Alexandra College Hamilton)
- Preuss, Shane (Yarra Valley Grammar School Ringwood)
- Romei, Katherine (Tintern GGS Ringwood East)
- Sandell, Thea (St Joseph's College Mildura)
- Turner, Lauren (Caulfield Grammar School Campus St Kilda East)
- Ward, Marcus (Brighton Grammar School)
- Wilson, Alicia (Emerald Secondary College)
40 (45 total)
- Allingham, Charlotte (Ballarat and Clarendon College)
- Beatty, Eleanor (Geelong Grammar School Corio)
- Blacket, Alana (Billanook College Mooroolbark)
- Bowman, David (Melbourne High School South Yarra)
- Brun, Nicholas (Goulburn Valley Grammar School Shepparton)
- Bubonya, Melisa (Sunbury College)
- Burns-Wallace, Thomas (Geelong College Newtown)
- Byrne, Chelsea (Plenty Valley Christian School Doreen)
- Calvert, Catherine (Carey Baptist Grammar School Kew)
- Chadwick, Luke (Hamilton and Alexandra College Hamilton)
- Chirnside, Jessica (Geelong College Newtown)
- Collum, Sarah (Tintern GGS Ringwood East)
- Cosic, Filip (Melbourne High School South Yarra)
- Cowan, Pamela (Emerald Secondary College)
- Curtis, Jack (Xavier College Kew)
- Dridan, Meg (Ballarat and Clarendon College)
- Erm, Philip (Melbourne High School South Yarra)
- Fegan, David (St Bede's College Mentone)
- Foster, Emily (McKinnon Secondary College)
- Gamble, Matthew (The Knox School Wantirna South)
- Harris, Liam (Emerald Secondary College)
- Hodges, Samuel (Trinity Grammar School Kew)
- Linklater, Matthew (Caulfield Grammar School Campus St Kilda East)
- Marendaz, Annabel (Geelong College Newtown)
- Mc Donald, Jack (Aquinas College Ringwood)
- McConnell, Thomas (Melbourne Grammar School)
- McDougall, Alexina (Mentone Girls' Grammar School)
- McNeil, Trent (Girton Grammar School Bendigo)
- Minter, Abbie (Gippsland Grammar Sale)
- Ng, Carmaine (MacRobertson Girls High School Melbourne)
- Ngan, Amanda (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Nuwayhid, Mazen (Melbourne High School South Yarra)
- Palaniswami, Paari (University High School Parkville)
- Petrou, Tessa (Tintern GGS Ringwood East)
- Predic, Olivia (McKinnon Secondary College)
- Reid, Tom (Luther College Croydon)
- Rocke, Leah (Korowa Anglican Girls' School Glen Iris)
- Roper, Jayne (Carey Baptist Grammar School Kew)
- Stergiou, Joanne (Wesley College Melbourne)
- Stutterd, Lewis (St Bede's College Mentone)
- Tanter, James (Melbourne High School South Yarra)
- Thomas Richards, Meghan (MacRobertson Girls High School Melbourne)
- Williams, Tamara (Tintern GGS Ringwood East)
- Wilson, Honor (Caulfield Grammar School Campus St Kilda East)
- Young, Mark (Parkwood Secondary College Ringwood North)