Information Technology - IT Applications (272 total)
Scaling
Raw |
50 | 49 | 48 | 47 | 46 | 45 | 44 | 43 | 42 | 41 | 40 |
Scaled |
50.00 | 48.60 | 47.20 | 45.80 | 44.40 | 43.00 | 41.60 | 40.20 | 38.80 | 37.40 | 36.00 |
50 (7 total)
- Banek, Christopher (Marcellin College, Bulleen)
- Christensen, Jared (Oxley College, Chirnside Park)
- Hall, Geordie (Goulburn Valley Grammar School, Shepparton)
- Hendy, Stephen (Eltham College Of Education, Research)
- Horwill, Rhys (Koonung Secondary College, Mont Albert North)
- Sebastian, Brian (Kambrya College, Berwick)
- Tarrant, Nicholas (Aquinas College, Ringwood)
49 (5 total)
- Caine, Lucy (Koonung Secondary College, Mont Albert North)
- Davis, Mitchell (St John'S Regional College, Dandenong)
- Ho, Wing (Glen Waverley Secondary College, Glen Waverley)
- Malcontenti-Wilson, Adam (Melbourne High School, South Yarra)
- Selby, Rainer (Belmont High School, Belmont)
48 (7 total)
- Aitken, Tyler (Melbourne Grammar School, Melbourne)
- Chiuchiarelli, Daniel (Buckley Park College, Essendon)
- Lawson, Tom (Gisborne Secondary College, Gisborne)
- Leyden, Bryce (Carey Baptist Grammar School, Kew)
- Sarros, Joshua (Point Cook Senior Secondary College, Point Cook)
- Smart, Samuel (Belmont High School, Belmont)
- Tamlin, Craig (Beaconhills College - Valley, Pakenham)
47 (12 total)
- Anthony, Zachary (St Kevin'S College Toorak, Toorak)
- Beier, Karl (Trafalgar High School, Trafalgar)
- Borzillo, Christopher (Wesley College, Melbourne)
- Cimenoglu, Sumeyya (Australian International Academy Of Education, Coburg)
- Ilagan, Lester (Mackillop Catholic Regional College Werribee, Werribee)
- Luzinat, Katrina (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus, St Kilda East)
- Nguyen, Dac Khoa (The Peninsula School, Mount Eliza)
- Patton, Michael (Koonung Secondary College, Mont Albert North)
- Pedersen, Nicholas (The Geelong College, Newtown)
- Russell, Lachlan (Goulburn Valley Grammar School, Shepparton)
- Wren, Joshuah (Dimboola Memorial Secondary College, Dimboola)
- Young, Kenneth (Beaconhills College - Valley, Pakenham)
46 (12 total)
- Aral, Jasper (Mckinnon Secondary College, Mckinnon)
- Bao, Cindy (Huntingtower School, Mount Waverley)
- Crutch, Andrew (Charlton College, Charlton)
- Dawson, Elliot (St Bernard'S College, Essendon)
- Frick, Samuel (Westbourne Grammar School - Hoppers Crossing Campus, Truganina)
- Haythorne, Jemma (Aquinas College, Ringwood)
- Kieltyka, Andrew (St Kevin'S College Toorak, Toorak)
- Micheli, Beau (Emmanuel College, Altona North)
- Smilevski, Stephen (North Geelong Secondary College, Geelong North)
- Squire, Keith (Wantirna College, Wantirna)
- Sutton, Maxwell (Aquinas College, Ringwood)
- Vu, Huy (Haileybury College, Keysborough)
45 (19 total)
- Cairns, Jack (Belmont High School, Belmont)
- Caspersz, Joshua (Loyola College, Watsonia)
- Chapman, Wesley (Oxley College, Chirnside Park)
- Crawley, Ben (Caulfield Grammar School - Wheelers Hill Campus, Wheelers Hill)
- Croughan, Michelle (Melbourne Girls' College, Richmond)
- Dingjan, Thomas (Carey Baptist Grammar School, Kew)
- Duong, Terence (Haileybury College, Keysborough)
- Ellenby, Scott (Carey Baptist Grammar School, Kew)
- House, Kieren (Huntingtower School, Mount Waverley)
- Hughes, David (Huntingtower School, Mount Waverley)
- Kollipara, Vijaydeep (Westall Secondary College, Clayton South)
- Mcfarlane, Matthew (Salesian College Sunbury, Sunbury)
- Mummery, Keegan (Fairhills High School, Knoxfield)
- Neilson, James (Melbourne High School, South Yarra)
- Nguyen, Sophia (Killester College, Springvale)
- Richardson, Evan (Haileybury College, Keysborough)
- Van Schellen, Jade (Gisborne Secondary College, Gisborne)
- Watson, Emma (Chairo Christian School, Drouin)
- Woollard, Joshua (Aquinas College, Ringwood)
44 (22 total)
- Azzolini, Rachel (Sacre Coeur, Glen Iris)
- Blackmore, Adam (Wesley College Glen Waverley Campus, Glen Waverley)
- Bruce, Hilary (Chairo Christian School, Drouin)
- Chiu, Raymond (St Kevin'S College Toorak, Toorak)
- Cornell, Jake (Thomas Carr College, Tarneit)
- Disseldorp, Matthew (Viewbank College, Rosanna)
- Fitzclarence, Daniel (Aquinas College, Ringwood)
- Giang, Tue (Camberwell Grammar School, Canterbury)
- Houston, Angus (Kingswood College, Box Hill)
- Jackson, Alexander (Westbourne Grammar School - Hoppers Crossing Campus, Truganina)
- Knight, Christopher (St Joseph'S College Newtown, Newtown)
- Latsaphone, Xaysana (Koonung Secondary College, Mont Albert North)
- Lester, Marcus (Viewbank College, Rosanna)
- Mcnabb, Aaron (Buckley Park College, Essendon)
- Milograd, Leon (Emmanuel College, Altona North)
- Parker, Liam (University High School, Parkville)
- Sala, Jonathan (Kingswood College, Box Hill)
- Scalora, Marco (University High School, Parkville)
- Scarton, Daniel (St Kevin'S College Toorak, Toorak)
- Stojanovski, David (Westbourne Grammar School - Hoppers Crossing Campus, Truganina)
- Werden, Jake (St Bernard'S College, Essendon)
- Williams, Jonathon (Thomas Carr College, Tarneit)
43 (33 total)
- Beck Hughes, Olivia (Santa Maria College, Northcote)
- Besant, Christopher (Mckinnon Secondary College, Mckinnon)
- Booth, Kieran (Wheelers Hill Secondary College, Wheelers Hill)
- Braid, Lachlan (Oxley College, Chirnside Park)
- Clarke, Jordan (Mount Lilydale Mercy College, Lilydale)
- Clifford, Isaac (Belmont High School, Belmont)
- Crameri, Lachlan (Ballarat Clarendon College, Ballarat)
- Fazio, Luke (Westbourne Grammar School - Hoppers Crossing Campus, Truganina)
- Galbraith, Chase (The Geelong College, Newtown)
- Gibert, Bohdan (Mckinnon Secondary College, Mckinnon)
- Guymer, Alexander (Goulburn Valley Grammar School, Shepparton)
- Hofland, Oliver (The Peninsula School, Mount Eliza)
- Hutton, Brianna (Ave Maria College, Aberfeldie)
- Kapulica, Luke (Emmanuel College, Altona North)
- Khong, David (The Knox School, Wantirna South)
- Koloditzky, Uriel (The King David School, Armadale)
- Kowalczyk, Stanislaw (Aquinas College, Ringwood)
- Laybourne, Shane (St Bernard'S College, Essendon)
- Leigh-Lancaster, Alan (Brentwood Secondary College, Glen Waverley)
- Lin, Sharon (Huntingtower School, Mount Waverley)
- Mackow, Matthew (The Peninsula School, Mount Eliza)
- Mckenry, Taylor (Hawkesdale College, Hawkesdale)
- Mehmetoglu, Berkan (Highvale Secondary College, Glen Waverley)
- Minness, Simon (Mackillop Catholic Regional College Werribee, Werribee)
- Morris, Steven (Lyndhurst Secondary College, Cranbourne)
- Newell, Isaac (Ballarat Clarendon College, Ballarat)
- Pike, Cameron (The Geelong College, Newtown)
- Power, Matthew (Huntingtower School, Mount Waverley)
- Simionato, Luke (Ivanhoe Grammar School, Ivanhoe)
- Sudborough, Elise (Plenty Valley Christian College, Doreen)
- Trapani, Rebecca (Sunshine College, Sunshine)
- Wat, Daniel (St Kevin'S College Toorak, Toorak)
- Webb, Christopher (Catholic College Wodonga, Wodonga)
42 (41 total)
- Adams, Rhys (Marcellin College, Bulleen)
- Ah-Kan, Jerome (Melbourne High School, South Yarra)
- Boston, Ryan (The Peninsula School, Mount Eliza)
- Campbell, Benjamin (Flinders Christian Community College, Tyabb)
- Campbell, Mitchell (Melbourne High School, South Yarra)
- Dean, Travers (Huntingtower School, Mount Waverley)
- Dowling, Lachlan (Marcellin College, Bulleen)
- Draper-Joyce, Nick (Koonung Secondary College, Mont Albert North)
- Eggleston, Samuel (Aquinas College, Ringwood)
- Foster, Jake (Melbourne Grammar School, Melbourne)
- Gatsios, Isaac (Buckley Park College, Essendon)
- Gauci, Channa (Ave Maria College, Aberfeldie)
- Hearn, Jeremy (Parade College, Bundoora)
- Hoggard, Joshua (Caulfield Grammar School - Wheelers Hill Campus, Wheelers Hill)
- Hylton, Courtney (Wesley College, Melbourne)
- Jackson, Sam (Mount Lilydale Mercy College, Lilydale)
- Johnston-Bailey, Adam (Lilydale Adventist Academy, Lilydale)
- Lannan, Stephanie (Kilbreda College, Mentone)
- Leslie, Thomas (Trinity Grammar School, Kew)
- Masci, Steven (Parade College, Bundoora)
- Maujean, Stephanie (Sacred Heart Girls' College Oakleigh, Oakleigh)
- Myagerimath, Shivani (Huntingtower School, Mount Waverley)
- Olsen, David (Ivanhoe Grammar School, Ivanhoe)
- Peeler, Megan (Mount Lilydale Mercy College, Lilydale)
- Pereira, Ashton (Melbourne High School, South Yarra)
- Petrakis, Savas (University High School, Parkville)
- Phillips, Jonathon (Plenty Valley Christian College, Doreen)
- Pilisko, Krisztian (Heritage College, Narre Warren)
- Pino, Luke (St Joseph'S College Newtown, Newtown)
- Rak, Matthew (Mount Lilydale Mercy College, Lilydale)
- Reside, David (Camberwell Grammar School, Canterbury)
- Reyes, Eden (Parade College, Bundoora)
- Rossi, Matthew (Loyola College, Watsonia)
- Sinn, Robert (Horsham College, Horsham)
- Szelag, Jeremy (Rowville Secondary College, Rowville)
- Tan, William (Westbourne Grammar School - Hoppers Crossing Campus, Truganina)
- Thomas, Jason (Thomas Carr College, Tarneit)
- Thompson, Rebecca (Koonung Secondary College, Mont Albert North)
- Waters, Martyn (Frankston High School - Vce Campus, Frankston)
- Wells, Lachlan (Beaconhills College - Village, Berwick)
- Wiggs, Georgia (The Peninsula School, Mount Eliza)
41 (51 total)
- Arora, Nipun (Koonung Secondary College, Mont Albert North)
- Bijand-Goodarz, Mina (Narre Warren South P-12 College, Narre Warren South)
- Brick, Peter (St Bede'S College, Mentone)
- Browne, David (Wesley College, Melbourne)
- Brunt, Jacinta (Brunswick Secondary College, Brunswick)
- Coulter, James (St Michael'S Grammar School, St Kilda)
- Coxon, Georgia (Woodleigh School, Baxter)
- Delphin, Pearce (Penleigh And Essendon Grammar School, Keilor East)
- Doulis, Benjamin (Templestowe College, Templestowe Lower)
- Dunford, Jasio (Marcellin College, Bulleen)
- Fiorito, David (Marcellin College, Bulleen)
- Fogarty, Peter (St Bernard'S College, Essendon)
- Formica, James (Parade College, Bundoora)
- Forster, Reuben (Haileybury College, Keysborough)
- Game, Benjamin (Camberwell Grammar School, Canterbury)
- Gedye, Jake (Luther College, Croydon)
- Gillard, Kate (Mater Christi College, Belgrave)
- Glowacki, Jaroslaw (Melbourne High School, South Yarra)
- Grimes, Jessica (Mount Lilydale Mercy College, Lilydale)
- Groch, Daniel (St Patrick'S College, Ballarat)
- Grundy, Thomas (Camberwell Grammar School, Canterbury)
- Haans, Samuel (Ballarat Clarendon College, Ballarat)
- Hatcher, Hayden (Hopetoun Secondary College, Hopetoun)
- Heard, Mathew (Goulburn Valley Grammar School, Shepparton)
- Hudswell, Lauren (Beaconhills College - Village, Berwick)
- Issa, Peter (Penleigh And Essendon Grammar School, Keilor East)
- Jeffries, Amy (Melbourne Girls' College, Richmond)
- Lam, Richard (Emmanuel College, Altona North)
- Lee, Ian (Glen Waverley Secondary College, Glen Waverley)
- Lee, Timothy (Aquinas College, Ringwood)
- Leggat, Geoffrey (Ivanhoe Grammar School, Ivanhoe)
- Lewis, Christopher (Ruthven Secondary College - Lakeside Campus, Reservoir)
- Mai, Anthony (Alphington Grammar School, Alphington)
- Morrison, Harley (Mentone Grammar School, Mentone)
- Nanayakkara, Ashini (Sacre Coeur, Glen Iris)
- Nunn, Lachlan (Trinity Grammar School, Kew)
- Penno, Max (East Doncaster Secondary College, Doncaster East)
- Peterson, Timothy (Upwey High School, Upwey)
- Pezzimenti, Angela (Aquinas College, Ringwood)
- Pisani, Daniel (Mackillop Catholic Regional College Werribee, Werribee)
- Rana, Adhiraj (Beaconhills College - Valley, Pakenham)
- Soh, Justin (Box Hill High School, Box Hill)
- Spink, Teighlor (Colac Secondary College, Colac)
- Thompson, Adam (Beaconhills College - Village, Berwick)
- Thompson, Rowan (Koonung Secondary College, Mont Albert North)
- Tran, Minh (St Albans Secondary College, St Albans)
- Tunnecliffe, Andrew (Box Hill High School, Box Hill)
- Turay, Nigel (Point Cook Senior Secondary College, Point Cook)
- Volders, Emma (Haileybury Girls College, Keysborough)
- Walker, Guy (Kingswood College, Box Hill)
- Wickramasinghe, Dimuthu (Penleigh And Essendon Grammar School, Keilor East)
40 (63 total)
- Alemis, Thomas (Overnewton Anglican Community College, Keilor)
- Alley, Daniel (Flinders Christian Community College - Carrum Downs Campus, Carrum Downs)
- Bascetta, Rebecca (Santa Maria College, Northcote)
- Batson, Jason (St Francis Xavier College, Beaconsfield)
- Capon, Peter (Chisholm Institute - Dandenong Campus, Dandenong)
- Carrillo, Alvaro (Penleigh And Essendon Grammar School, Keilor East)
- Cassar, Ashleigh (Mount St Joseph Girls' College, Altona)
- Chandratileka, Navin (Glen Waverley Secondary College, Glen Waverley)
- Cherry, Shannon (Bright P-12 College, Bright)
- Chong, Benjamin (Camberwell Grammar School, Canterbury)
- Clements, Joshua (Staughton College, Melton South)
- Contessotto, Paul (Huntingtower School, Mount Waverley)
- Cormick, Peter (Tintern Schools Senior College, Ringwood East)
- Cowman, Heath (Greensborough Secondary College, Greensborough)
- Cumming, Hayden (Luther College, Croydon)
- D'Adamo, Timothy (The Geelong College, Newtown)
- D'Souza, Yohann (Salesian College Sunbury, Sunbury)
- Davis, Grant (Lilydale High School, Lilydale)
- Demis, George (Mildura Senior College, Mildura)
- Di Giacomo, Rebecca (Our Lady Of Mercy College, Heidelberg)
- Dilks, Victor (Melbourne High School, South Yarra)
- Dunlop, Melyssa (Bendigo Senior Secondary College, Bendigo)
- Ferry, Joel (Mildura Senior College, Mildura)
- Fitzgerald, Rhys (Cheltenham Secondary College, Cheltenham)
- Goodacre, Charles (Scotch College, Hawthorn)
- Goss, Nathan (Melbourne Grammar School, Melbourne)
- Hollier, Sam (The Peninsula School, Mount Eliza)
- Hore, Andrew (Melbourne High School, South Yarra)
- Huynh, Tony Kuen Wah (Melbourne High School, South Yarra)
- Ives, Jackson (University High School, Parkville)
- Johnson, Oliver (Melbourne High School, South Yarra)
- King, Tynan (Mckinnon Secondary College, Mckinnon)
- Kouby, Natalie (Beth Rivkah Ladies College, St Kilda East)
- Lai, Michael (Ivanhoe Grammar School, Ivanhoe)
- Lawoko, Lars-Ole (The Knox School, Wantirna South)
- Lee, Fiona (Melbourne Girls' College, Richmond)
- Liffman, Dain (Wesley College Glen Waverley Campus, Glen Waverley)
- Lucey, Thomas (St Bernard'S College, Essendon)
- Madi, Steven (Salesian College Sunbury, Sunbury)
- Madsen, Lauren (Haileybury Girls College, Keysborough)
- Mak, Michael (Bayside P-12 College - Paisley Campus, Newport)
- Male, Nicholas (Luther College, Croydon)
- Mani, Vinayak (Aquinas College, Ringwood)
- Mcdermott, Nicole (Mount St Joseph Girls' College, Altona)
- Mcleod, Rachel (Aquinas College, Ringwood)
- Mulquiny, Luke (Charlton College, Charlton)
- Newsome, Andrew (Berwick Secondary College, Berwick)
- Nguyen, Davin (St Kevin'S College Toorak, Toorak)
- Nguyen, Martin (St Albans Secondary College, St Albans)
- Perre, Catherine (Our Lady Of Mercy College, Heidelberg)
- Price, Rebecca (Sandringham College, Sandringham)
- Puah, Marcus (Huntingtower School, Mount Waverley)
- Sarian, Antranig (Wheelers Hill Secondary College, Wheelers Hill)
- Sawicz, Jake (The King David School, Armadale)
- Sinclair, Joshua (The Peninsula School, Mount Eliza)
- Sketchley-Brown, Landon (Wesley College, Melbourne)
- Sos, Christopher (St Michael'S Grammar School, St Kilda)
- Susskind, Elisheva (Beth Rivkah Ladies College, St Kilda East)
- Taylor, Chelsea (Mildura Senior College, Mildura)
- Tormey, Maddelyn (Charlton College, Charlton)
- Tse, Wilson (Camberwell Grammar School, Canterbury)
- Wilkie, Frazer (Scoresby Secondary College, Scoresby)
- Yeates, Michael (Wantirna College, Wantirna)